هرند دانلود

از نرم افزارهای نوین انبارگردانی چه میدانید؟ - هرند دانلود

از نرم افزارهای نوین انبارگردانی چه میدانید؟

 

این روزها نرم افزارها یکی از مهم ترین ابزارها در هر کاری به حساب می آیند، مهم نیست که شما در چه زمینه ای مشغول به کار هستید، نرم افزارها می توانند کمک بسیاری به شما کنند. از این رو تصمیم داریم که در ادامه روش های نوین انبارگردانی به کمک نرم افزار دریافت و پرداخت را بررسی کنیم و پیشنهاد می دهیم که ادامه مطالب را از دست نداده و با ما همراه باشید.

 

نرم افزار مدیریت زنجیره تامین

برای شروع باید بگوییم که زنجیره تامین به چه معنی است و چه اهدافی دارد. توجه داشته باشید که شرکت، اداره، سازمان، کارگاه، کارخانه یا هر محل دیگری که در آن مشغول به کار هستید، نیازهای خاصی دارد که شما به عنوان مدیر باید این نیاز ها را برطرف کنید. حال این نیازها در هر سازمانی با دیگری تفاوت هایی دارد.

 

به عنوان مثال گاهی در یک اداره به نیروی کار نیاز دارید، در حالی که در یک کارگاه تولیدی نیاز به مواد اولیه وجود دارد. به همین دلیل باید بگوییم که نیازها در هر سازمانی با دیگری تفاوت هایی دارد، اما نرم افزار مدیریت انبار زنجیره تامین متناسب با نیاز و شرایطی که دارید، به شما کمک میکند و این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد.

 

 هدف نرم افزار مدیریت زنجیره تامین چیست؟

هدف نرم افزار مدیریت زنجیره تامین چیست؟

توجه داشته باشید که هدف از مدیریت زنجیره تامین این است که نیازهای سازمان شما به طور دقیق و در کوتاه ترین زمان برطرف شود. حال نرم افزار مدیریت زنجیره تامین به شما کمک می کند که این کار را با سرعت بیشتری و به طور دقیق تری انجام دهید. توجه داشته باشید که انسان ها به دلایل مختلفی در بعضی از موارد دچار اشتباه می شوند و این موضوع طبیعی است.

 

در حالی که نرم افزارها به صورتی طراحی شده اند که احتمال خطا و اشتباه را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهند و این کار باعث می شود که برطرف کردن نیازها به زمان کمتری نیاز داشته باشد. همانطور که می دانیم در سال های اخیر، زمان نقش بسیار مهمی را در بازار کسب و کار داشته است و باید برای آن اهمیتی خاص قائل شد. به همین دلیل استفاده از نرم افزار مدیریت زنجیره تامین می تواند کمک بسیار بزرگی در جهت رسیدن به اهداف مختلف سازمان شما باشد.

 

نرم افزار حسابداری مالی

در هر سازمان یا اداره ای که مشغول به کار هستید، نمی توان از نقش مهم و اساسی حسابداری غافل شد. در سال های اخیر شاهد این بوده ایم که نرم افزار حسابداری مالی کمک بسیار بزرگی برای انجام امورات حسابداری بوده است. توجه داشته باشید که از حسابداری به عنوان قلب یک سازمان یا اداره یاد می کنند، یعنی بدون توجه به حسابداری عملا ادامه فعالیت امکان پذیر نیست و این موضوع اهمیت بسیاری دارد.

 

به این موضوع توجه داشته باشید که نرم افزار حسابداری مالی به شما کمک می کند که احتمال خطا و اشتباه را به مققدار چشمگیری کاهش دهید. شما برای پیشرفت در کار خود نیاز دارید که دفاتر حسابداری را به طور منظم بررسی کنید و در این بررسی ها عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید. در صورتی که عملکرد مناسبی ندارید و سود مالی چندانی عاید شما نمی شود، در اسرع وقت برای تغییر برنامه ها خود اقدام کنید، در غیر این صورت رسیدن به اهداف کمی غیر قابل باور خواهد بود.

 

 اهداف نرم افزار حسابداری مالی

اهداف نرم افزار حسابداری مالی

همانطور که گفتیم نرم افزار حسابداری مالی با هدف کمک به حسابدارها روی کار آمده است، اما این هدف کلی است و در ادامه قصد داریم جزئیات آن را بررسی کنیم و به همین دلیل پیشنهاد می دهیم که با ما همراه باشید.

 • بررسی گزارش های مالی به شما کمک می کند که عملکرد سازمان خود را بهتر بررسی کنید، یعنی نرم افزار مدیریت حسابداری مالی به شما کمک می کند که با استفاده از گزارش های مالی، عملکرد سازمان خود را بهتر تحلیل کنید.
 • استفاده از این نرم افزار باعث می شود که از تاریخچه مالی شرکت یا سازمان خود به طور دقیق مطلع باشید و این کار باعث می شود که چشم انداز و اهداف شرکت خود را با اطلاعات دقیق تری مشخص کنید و در این حالت احتمال رسیدن به آن نقطه بسیار بیشتر خواهد بود.
 • استفاده از نرم افزار صورت های مالی به شما کمک می کند که فاکتور دقیقی از هزینه های خرج شده و درآمدهای به دست آمده داشته باشید. با این کار بهتر می توانید سود مالی سازمان خود را تعیین کنید.

 

نرم افزار مدیریت انبار

انبارداری و انبار گردانی از مهم ترین مواردی هستند که در اداره یک سازمان یا شرکت باید به آن توجهی خاص داشته باشید. متناسب با موضوع فعالیت شما، انبارداری هم متفاوت خواهد بود، اما باز هم نمی توان آن را نادیده گرفت و به طور کلی باید بگوییم که از انبارداری به عنوان مغز یک سازمان یاد می شود، یعنی در صورت وجود مشکل در انبارداری، کل سازمان شما با مشکل رو به رو خواهد شد.

از این رو نرم افزار مدیریت انبارداری به کمک شما و البته سازمان شما می آید، تا بهتر بتوانید این کار را انجام دهید و از بروز مشکلات جلوگیری کنید. البته به این موضوع توجه داشته باشید که نرم افزارهای مختلفی در بازار وجود دارند و شما می توانید متناسب با شرایطی که دارید، یکی از آن ها را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که نرم افزار مدیریت انبار به صورت رایگان هم در بازار وجود دارد، پس نگران هزینه ها نباشید و به نکات مهم ترین دقت کنید.

 

 ویژگی یک نرم افزار مدیریت انبار

ویژگی یک نرم افزار مدیریت انبار

برای انتخاب یک نرم افزار مدیریت انبار به قیمت و هزینه ای که باید پرداخت کنید، توجه نداشته باشید، زیرا نرم افزارهای رایگان هم با ویژگی های بسیار مثبت وجود دارند، شما این ویژگی ها را در نرم افزار مورد نظر خود بررسی کنید؛

 • رابط کاربری ساده و راحت
 • اطلاعات کالای مورد نظر شما را به سرعت بالایی پیدا کند.
 • با استفاده از آن بتوانید حواله کالا را با مشخصات کامل آن کالا چاپ کنید.
 • نرم افزار باید قابلیت بارکد خوانی داشته باشد.
 • نقطه ای که کالا در آن جا قرار دارد را تعیین کند.

به شما پیشنهاد می دهیم که این ویژگی ها را جدی بگیرید.

در نهایت باید بگوییم که اگر در رابطه با روش های نوین انبارگردانی به کمک نرم افزار ها به مشاوره های تخصصی نیاز دارید، کارشناس های ما در پویا سافت آماده خدمت رسانی به شما هستند.

نرم افزار برنامه ریزی تولید

برنامه ریزی توید،‌ همانطور که از نامش پیداست به معنای برنامه ریزی،‌ کنترل و مدیریت تمام فرآیندهای مربوط به بخش تولید سازمان و کسب و کار است. مدیریت ورودی های خطوط تولید، مدیریت خروجی‌های خطوط تولید و مدیریت و کنترل مواد اولیه و حتی مدیریت منابع انسانی بخش تولید از مهم ترین کارکردهای برنامه ریزی تولید است.

سازمان ها و کسب و کارهایی که مدل کسب و کار و سازمانی آن ها برپایه تولید محصولات است، اهمیت بسیار زیادی برای قسمت برنامه ریزی تولید در سازمان و کسب و کار خود دارند.

برنامه ریزی تولید کار بسیار طاقت فرسا و زمانبری است. از این رو هر ایده و یا خدماتی که برای صرفه جویی در هزیه ها و صرفه جویی در زمان سازمان ها و کسب و کارها مطرح و منتشر شود برای سازمان ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بنابراین می‌توان به اهمیت نرم افزارهای برنامه ریزی تولید برای این سازمان ها پی برد. نرم افزارهای برنامه ریزی تولید در بحث صرفه جویی در هزینه ها و صرفه جویی در زمان عملکرد بسیار مثبت و خوبی از خود نشان داده‌ و توجه سازمان ها و کسب و کارها را جلب کرده اند.

اهداف نرم افزار برنامه ریزی و کنترل تولید

در این قسمت اهداف و کارکردهای نرم افزارهای برنامه ریزی تولید را تشریح خواهیم کرد. بعد از مطالعه این قسمت قطعا درک عمیقی از اهمیت این نرم افزار ها در سازمان و کسب و کار ها خواهید داشت. برخی از اهداف و عملکردهای نرم افزارهای برنامه ریزی و کنترل تولید شامل موارد زیر هستند:

بررسی دقیق سفارشات، فرآیند تولید، نیروی انسانی و …

تحویل به موقع سفارشات

به حداقل رساندن زمان تولید

کاهش هزینه‌های تولید

کاهش هزینه‌های نگهداری

جلب رضایت مشتریان با ارتقای سطح کیفی و کاهش قیمت تمام شده

 

۷دلیل برای کاربردی بودن نرم افزار حسابداری

مدیریت امور مالی شما با میزان زیادی از هزینه ها، جعبه ی قبوض، و کاغذهای مجزای درآمد و هزینه های شما، پتانسیل زیادی را جهت بروز خطا برای اطلاعات شما بوجود می آورد.  اگرچه این مسئله میتواند با یک برنامه ی حسابداری، از طریق فراهم کردن فایل های کامپیوتری به روز شده که بخصوص در فصل مالیات ضروری است، حل شود. لیست زیر به شما میگوید که چرا استفاده از نرم افزار حسابداری کاربردی می باشد.

 

۱٫وظایف مازاد را مکانیزه می کند

وارد کردن داده ها زمان بر است. بوسیله ی یک سیستم حسابداری محبوب، برنامه های پرداخت خودکار به شما این فرصت را می دهند که تنها یک بار اطلاعات مربوط به مشتریان را وارد کنید. عادت های پرداختی مشتریان شما و تاریخچه ی خرید آنها به عنوان مرجع پیگیری خواهند شد. زمانی که پرداخت ها انجام شد، شما دریافتی ها را بدون انجام کارهای اضافه انجام خواهید داد. این برنامه همچنین به شما تاریخچه ی فروش و گزارش طولی برای هر یک از مشتریان را فراهم خواهد کرد که موقعیت یابی و بازیابی صورتحساب ها و پرداختی ها را سریعتر خواهد کرد. جمع کل تاریخچه ی هر انتقال نیز در سیستم بدون نیاز به وارد کردن داده ها به صورت دستی و تک تک نیز امکان پذیر است. این کار نه تنها زمان را برای شما ذخیره می کند، بلکه احتمال خطاهای بالقوه را در نسخه های دستی پایین می آورد. بسیاری از بانکها به شما اجازه می دهند به حساب بانکی خود دسترسی داشته باشید و میتوانید براحتی ارزش انتقالی ماهانه خود را بررسی کنید.

 

۲٫به وظایف مالیاتی کمک میکند

استفاده از یک سیستم حسابداری خوب تنها نیاز دارد که شما میزان نقدینگی خرج شده را ثبت کنید و آنها را به صورت سازمان دهی شده دریافت کنید. این کار به شما اجازه می دهد تسلط کافی هنگامی که مشغول جمع آوری و صدور پرونده ها و قبوض  برای حسابدار خود هستید بر حساب های خود تسلط کافی داشته باشید. اطلاعاتی که به صورت مناسب دسته بندی شده اند وظایف حسابدار شما را در مورد رسیدگی به مالیات راحتتر می کنند. همچنین برخی از نرم افزارها از طریق شکل بندی کردن صورتحساب ها به صورت خودکار با قوانین اداره مالیات هماهنگ خواهند شد، بنابراین در طول فصل مالیات شما دچار سردرگمی نخواهید شد. همچنین کتابهای اثبات-حسابرسی را فعال می کنند که روند حسابرسی را از آنجایی که حسابرس ها تنها ممکن است بررسی کرده و یک بازبینی شتابزده زده انجام دهند تا مطمئن شوند بیانیه بانک با موارد ثبت شده یکی هستند یا خیر، کوتاهتر می کند.

 

 1. صورتحساب های دیجیتالی فراهم میکند

در دنیایی که توسط تکنولوژی به جلو رانده می شود، کارهای کاغذی تاریخ مصرفشان گذشته است. امروزه انجام بسیاری از پردازش ها توسط تکنولوژی امکانپذیر شده است. حتی پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۲۲، ۷۰% از تعاملات شرکت ها از طریق دستگاه های موبایل، که بر اهمیت پیشی گرفتن از رقبای خود تاکید می کند، انجام خواهد شد. فرستادن یک صورتحساب دیجیتالی از طریق ایمیل برای مشتریان، هم برای شما راحتتر است و هم برای مشتریان. مشتریان تنها با چند کلیک میتوانند حسابهای خود را سریعتر و راحتتر ارسال کند. امروزه بسیاری از پایگاههای داده ی حسابداری با انواع کانالهای پرداخت که توسط کارتهای اعتباری و بدهی، انتقالات بانکی و کیف پولها قابل استفاده هستند، تلفیق شده اند.

 

 1. جریان نقدینگی را پیش بینی میکند

مدیریت یک تجارت نیاز به یک میزان اساسی پول نقد و معادل آن نیاز دارد که جریان مالی شما را در بر میگیرد. پیش بینی تمامی نقل و انتقال های پرداختی و دریافتی ممکن است به معنای انتخاب ساعت های پربازده کاری شما از طریق بررسی سریع لیست های ارتباطی، فایل ها و برگه های اکسل، بدون یک برنامه ی حسابداری برای آسان سازی وظایف شما باشد. نرم افزار به شما اجازه میدهد مدیریت کارها را به خوبی انجام دهید و مبالغ دریافتی، صورتحساب ها، پرداختی های از موعد گذشته، را در میان کارهای دیگر شناسایی کنید تا مطمئن شوید انتقال های مالی مهم را از یاد نمیبرید. یک سیستم خودپرداز حسابداری به محض ورود قبض ها آنها را ردیابی میکند بنابراین شما میتوانید جریان نقدینگی را، زمانی که موعد پرداخت قبض ها رسید شروع به نوشتن چک ها کنید، برنامه ریزی و پیش بینی کنید. داشتن بیانیه های رسمی مالی، مانند برگه های تراز شده و بیانیه های سود و زیان، جهت ارزیابی روند تجارت شما ضروری میباشد.

 

 1. مشکلات ریاضی را برای شما آسان می کند

حتی اگر ریاضی شما بسیار عالی باشد، صحت انجام کارها یک جنبه ی بسیار مهم در روند حسابداری میباشد. با وجود دسترسی به تمام بایگانی های مالی در سازمان شما، همچنان احتمال بروز خطا، ویرایش، و اشتباه در حساب های شما وجود دارد که میتواند زمان و هزینه ی زیادی برای تصحیح کردن از شما بگیرد. این مسئله زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که تجارت شما گسترده تر می شود و شما به زودی نیاز خواهید داشت کارمندان، مالیات ، قبوض،و پرداخت های بیشتری را با موعدهای اتمام ضروری مدیریت کنید. این کار همچنین اصلاح های بانکی را راحتتر می کند بنابراین شما کسری ها را از دست نمیدهید. یک مثال خوب جهت رفع مشکلات حسابداری این است که شما میتوانید روند این کار را توسط fresh book به راحتی آسان کنید. این کار هزینه ها را به راحتی براورد می کند، پرداخت ها را جهت انتقال سریعترخودکار می کند، و صورتحساب هایی با ظاهر حرفه ای برای شما درست می کند.

 

 1. هزینه ها را کاهش می دهد

خودکار کردن وظایف حسابرسی شما در بلند مدت نقدینگی شما را ذخیره می کند. این کار نیاز شما را برای استخدام یک دفتردار حذف می کند و زمان های مازاد را به مدیریت دفترها، صورتحساب ها، و انتقالات اختصاص می دهد. در تجارت، زمان هم معنای نقدینگی میباشد و بهینه سازی این روند به خوبی زمان های حسابداری را کاهش میدهد. علاوه بر آن، این نرم افزار مدل های پرداختی متعهدانه با هزینه های پایین ماهانه و یا سالانه را دارا میباشد. با استفاده از این گزینه شما به روز رسانی های همیشگی، پشتیبانی، و ابزارهایی جهت امکان تمرکز بر اداره کردن تجارت خود خواهید داشت.

 

 1. دسترسی وسیعی را فراهم میکند

اگر شما از سیستم حسابداری ابری استفاده می کنید، میتوانید هز زمان و هر جایی که احتیاج داشته باشید به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید. مشکلات مرتبط با با مسائل مالی به راحتی قابل حل نمیباشند، یک برنامه حسابداری ابری دسترسی شما را به اداره و یا سیستم کامپیوتری شما محدود نمیکند. شما میتوانید از اپلیکیشن های بومی برای دستگاه های موبایل خود استفاده کنید حتی زمانی که در مسیر در حال رفت و آمد هستید. در حقیقت، ۸۳% کاربران زمانی که سفارشات خود را از طریق دستگاه های تلفن همراه دریافت می کنند، رضایت بیشتری دارند.

 

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزارهای مالی مانند نرم افزار حسابداری انبار ایران به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.